Nowa jakość dla małego biznesu. Nest Bank startuje z ofertą Faktorii

Businessman Holding Small Brown We Love Customer Signage.

Nest Bank wystartował z nową ofertą, tym razem przeznaczoną dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Pod swoimi skrzydłami powołał spółkę Faktoria, która ma być pierwszą firmą na polskim rynku oferującą gamę usług oraz produktów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klientów.

By rodzinne firmy i małe biznesy mogły się efektywnie rozwijać [..]
Faktoria debiutująca na polskim gruncie to nowatorskie połączenie innowacyjnych rozwiązań, bezpiecznych produktów finansowych oraz kompleksowego wsparcia w codziennej działalności przedsiębiorców mikrofirm i MŚP. Jak zauważa wiceprezes Nest Banku, Bartosz Chytłanowa spółka zaoferuje klientom zupełnie nową jakość powstałą przy ścisłej współpracy z klientami. Ma to być ewenement w skali polskiego rynku, bo do tej pory żadna z firm nie może pochwalić się szeroką gamą usług oferowaną dla tego typu sektora.

Wiele firm chce tworzyć produkty dopasowane do potrzeb klienta. Jednak w praktyce Faktoria jako pierwsza stworzyła proces projektowania usług w ścisłej współpracy z ich odbiorcami – zdradza prezes Faktorii, Paweł Tomala. Dodatkowo wyjaśnia, że wcześniej odbyły się rozmowy z potencjalnymi klientami, którzy jasno wskazali, że na krajowym rynku brakuje usług finansowych dopasowanych do potrzeb mikroprzedsiębiorców. Dlatego dzięki warsztatom współtworzenia, finalny kształt oferty wyznaczyli konsumenci testujący i opiniujący powstałe prototypy.

Powiew świeżości
Jak podkreśla Tomala, przy budowaniu maksymalizacji zadowolenia z usług kolejne koncepcje produktów również będą konsultowane z klientami, co pozwoli na wypracowanie ich ostatecznych założeń. Jak na razie w ofercie Faktorii odnajdziemy:
Finansowanie sprzedaży – usługa zabezpieczająca klienta przed stratami wynikającymi z opóźnień w płatnościach swoich odbiorców. Dzięki przekazaniu faktury do Faktorii, klienci uzyskają szybki dostęp do gotówki, który da także swobodę w pozyskaniu nowych klientów oraz realizacji większych inwestycji,
• Finansowanie zakupów – umożliwia klientom dokonanie wcześniejszej zapłaty za towar, co zwiększa ich wiarygodność w oczach dostawców. Dodatkowo przewidziane są również rabaty za szybszą płatność,
Faktura na raz – usługa będzie dostępna w przypadku niezaplanowanych wydatków czy zatorów płatniczych,
Opiekun czasu – osobisty asystent każdego użytkownika dbający o to, by każdy odnalazł równowagę czasową między pracą, a życiem prywatnym.

Akcjonariuszem Nest Bank jest fundusz private equity AnaCap będącey jednym z największych i najbardziej doświadczonych inwestorów w europejskim sektorze usług finansowych. AnaCap zarządza funduszami o wartości 2,9 mld EUR pochodzącymi od renomowanych i globalnych inwestorów.

źródło: money.pl
fot.fotolia