Nazwa BZ WBK przechodzi do historii. Od dziś oficjalnie Santander Bank Polska

Zapowiadane od wielu miesięcy zmiany, dziś ujrzały światło dzienne. Oficjalnie BZ WBK zmieniło nazwę na Santander Bank Polska. Zmiany zostały zarejestrowane przez sąd w statucie spółki. Oprócz nazwy zostanie przeniesiona również siedziba instytucji z Wro-cławia do Warszawy. Kolejny krok to rebranding bankowości internetowej i mobilnej.

Utrudnienia w korzystaniu usług internetowych
Jak zapowiedział bank, w najbliższy weekend odbędzie się zmiana wyglądu oddziałów, a także serwisów internetowych oraz bankowości mobilnej. W ten sposób zmienią się barwy z zielonych na czerwone. Nawigacja po serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych ma być lżejsza, bardziej intuicyjna, wygodniejsza, a zarazem prostsza dla klientów.

Santander podkreślił, że wprowadzone zmiany nie wymagają od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Zapowiedział natomiast przerwę techniczną od piątku od godz. 23:30 do soboty do godz. 12. podczas, której usługi bankowości mobilnej i internetowej będą niedostępne dla użytkowników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa strona www.santander.pl oraz usługi bankowości internetowej i mobilnej dostępne będą dla klientów już w sobotę po godz. 12.

Zmiana marki i zmiana nazwy to długoterminowa inwestycja. Chcemy ją rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, po formalnej rejestracji w KRS. Koszty zamierzamy rozłożyć na 2 lata – zapowiadał już w kwietniu prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Szacowane całkowite koszty rebrandingu z BZ WBK na Santander Bank Polska wyniosą od 60 do 70 mln zł.

Bank Zachodni WBK już od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów w 13,7 tys. oddziałów na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku.

Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Z kolei BZ WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Pod względem wartości zgromadzonych aktywów zajmu-je trzecią pozycję.