Telium Tetra Ingenico w ofercie First Daty

Payment transaction with smartphone in a snack bar.

Telium Tetra brzmi trochę tajemniczo i niezrozumiale. A to tylko terminale! Urządzenia te, oparte o najnowszą generację, wg twórców tuż obok starych wypadają jak komórki z klawiszami do smartfonów. Nie są jednak nowością w Polsce. Już w zeszłym roku firma eService wprowadziła je do swojej oferty. Teraz również nowoczesne terminale trafią do klientów First Daty.

Spółka poinformowała, że wdrożenie terminali jest szczególnie istotne ze względu na program prowadzony przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Terminale wydawane w ramach programu używane są często w miejscach, w których nie zawsze jest dostęp do szybkiej sieci komórkowej. Dzięki urządzeniom Telium Tetra takie problemy odchodzą w zapomnienie.

Jak informuje First Data, najnowsze terminale Ingenico mają nowy, intuicyjny interfejs użytkownika. Duży ekran, na którym pojawiają się atrakcyjne wizualnie komunikaty. Zaopatrzone są m.in. w pojemną baterię, która powoduje wydłużenie czasu pracy bez ładowania. Posiadają również dwie karty SIM, dzięki którym urządzenie automatycznie przełącza się na sieć komórkową, taką która w obecnej chwili ma najlepszą stabilność połączenia oraz zasięg, w ten sposób czas przeprowadzania płatności skraca się. Pierwszy model serii Tetra w ofercie First Daty jest przenośny terminal Move/3500. Niebawem klienci doczekają się kolejnych modeli z tej linii.

fot. fotolia