Bank Spółdzielczy w Limanowej od wielu lat jest partnerem wyjątkowych koncertów w Limanowej

Podtrzymując ponad dwudziestoletnią tradycję Limanowski Dom Kultury był organizatorem kolejnej edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. W dwa wakacyjne wieczory miłośnicy muzyki klasycznej mieli okazję spotkać się z renomowanymi artystami i być uczestnikami wydarzenia, któremu szczególnego klimatu nadaje z roku na rok odzyskująca swój pierwotny blask, monumentalna limanowska świątynia.

W ubiegły piątek, 24 sierpnia, wnętrza Bazyliki wypełniły dźwięki dwóch instrumentów: akordeonu i bandoneonu – niezwykle rzadko spotykanego na koncertowej scenie w Polsce. Klaudiusz Baran, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Rafał Grząka, prodziekan Wydziału Instrumentalnego tejże uczelni wykonali transkrypcje dzieł organowych Johanna Sebastiana Bacha czy Leona Boëllmanna, a także słynne kompozycje na akordeon Astora Piazzolli i Władysława Zołotariewa.

Pierwszy koncert miał miejsce 27 lipca. Wówczas na pozytywie – przenośnych organach, zagrał Ireneusz Wyrwa zabierając słuchaczy w muzyczną podróż przez barokową Europę.

Długie owacje na stojąco, bisy i gratulacje od widzów na zakończenie koncertów, potwierdzają wyjątkowość tych spotkań. Cieszymy się, że jako Bank mogliśmy uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu.