Bankomaty Euronet, SKOK24 i Global Cash od teraz w jednej sieci

Built-in ATM machine with blank display on concrete background. Mock up, 3D Rendering

Sieć 304 bankomatów SKOK24 oraz 167 bankomatów Global Cash zmienia właściciela. Dzięki umowie zawartej między Aplitt SA a Euronet Polska Sp. z o.o., członkowie Kasy Stefczyka zyskają preferencyjny dostęp do znacznie bardziej rozbudowanej, liczącej ponad 8 000 maszyn sieci Euronet. Finalizacja transakcji i zakończenie procesu ujednolicenia sieci planowana jest na koniec 2018 roku.

Nabycie ogólnopolskiej sieci bankomatów SKOK24 i Global Cash przez Euronet Polska jest kolejnym krokiem do zwiększania sieci bankomatów spółki w Europie. Aż 471 bankomatów zlokalizowanych w atrakcyjnych lokalizacjach wzmocni polską sieć bankomatów Euronet. Umowa obejmuje m.in. przejęcie 167 zewnętrznych bankomatów, działających obecnie pod marką Global Cash.

Dodatkowo, Euronet podpisał umowę na zarządzanie 304 bankomatów, które obecnie działają pod marką SKOK24. Wspomniane bankomaty znajdują się w oddziałach Kasy Stefczyka i będą firmowane zarówno przez Euronet, jak i SKOK24.

– Decyzja o transakcji, poprzedzona wnikliwymi analizami, wynika ze zmiany profilu działalności spółki Aplitt – z operacyjnej na zarządczą i inwestycyjną – mówi Alicja Kuran-Kawka, członek zarządu Aplitt SA. – Do podjęcia takiego kroku zachęciła nas również wola partnerów biznesowych. Grono blisko 900 tysięcy członków Kasy Stefczyka zachowa niezmienione stawki opłat za korzystanie z bankomatów SKOK24 oraz preferencyjne warunki dostępu do ponad 8 000 maszyn sieci Euronet – podkreśla Alicja Kuran-Kawka.

Istotny element wzmacniania rynkowej pozycji
– Współpraca ze spółką Aplitt i pozyskanie sieci 471 bankomatów to istotny element wzmacniania naszej rynkowej pozycji. Jest to druga tak duża transakcja w tym roku, po umowie z Credit Agricole, dzięki której nasza sieć powiększyła się o 193 urządzenia. Jako jeden z największych niezależnych operatorów bankomatów w Europie doceniamy znaczenie polskiego rynku i chcemy w niego inwestować, stale rozwijając nasz potencjał. Połączenie sił sieci Euronet, Global Cash oraz SKOK24, z którymi w dalszym ciągu prowadzimy rozmowy dotyczące przejęcia kolejnych urządzeń, niewątpliwie się do tego przyczyni – powiedział Robert Midura, country manager Euronet Polska.

Marka SKOK24 nie zniknie z rynku – maszyny przekazane przez Aplitt SA zachowają swoje oznakowanie, które uzupełni charakterystyczny logotyp Euronet. Zachowane zostaną także ich dotychczasowe funkcjonalności a dodatkowo Euronet zapewni członkom SKOK możliwość realizacji wpłat w swoich wpłatomatach oraz dostęp do całodobowego telefonicznego Centrum Obsługi Klienta w języku polskim. Ponadto niektóre urządzenia SKOK24 zostaną zmodernizowane i przekształcone we wpłato-bankomaty, umożliwiając tym samym nie tylko wypłatę, ale również i wpłatę środków na konto.

źródło: Euronet
fot. fotolia