Tak wiele za tak niewiele – to możliwe z Bankami Spółdzielczymi SGB

Banki Spółdzielcze SGB posiadają już ofertę skierowaną dla przedsiębiorców. „Wiele za niewiele” to pakiet firmowy opracowany przy współpracy z Mastercard, który zawiera szereg dodatków wspierających rozwój płatności bezgotówkowych i – przede wszystkim – zapewniających sprawne zarządzanie finansami przedsiębiorstw.

– Polscy przedsiębiorcy to grupa niezwykle perspektywiczna i dynamicznie rozwijająca się. Wiemy, że w praktyce to właśnie oni są motorem napędowym naszej gospodarki. Banki Spółdzielcze SGB, jako instytucje odpowiedzialne społecznie aktywnie działające w sektorze MŚP oraz potrafiące rozpoznać potrzeby swoich klientów, kierują właśnie do właścicieli firm, nowoczesny pakiet zapewniający szereg korzystnych rozwiązań – mówi Robert Tórz, dyrektor Departamentu Bankowości Mobilnej z SGB-Banku.

W ramach nowej oferty Banków Spółdzielczych SGB, za 10 złotych miesięcznie, przedsiębiorcy otrzymują możliwość prowadzenia rachunku firmowego wraz z kartą zbliżeniową Mastercard.

– Grupa SGB aktywnie włącza się w projekt „Polska Bezgotówkowa”, dlatego proponujemy naszym klientom nowoczesne metody dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunkach bankowych. Uważamy, że połączony potencjał bankowości spółdzielczej oraz rodzimych przedsiębiorców to mieszanka skazana na sukces – dodaje Tórz

Pakiet firmowy „Wiele za niewiele” proponowany przez Banki Spółdzielcze SGB zapewnia także dostęp do aplikacji mobilnej Portfel SGB, umożliwiającej szybkie sprawdzenie dostępnych środków na rachunku i historii ostatnich operacji dokonanych kartą.

Przedsiębiorcy korzystający z Pakietu, mają także możliwość uzyskania pomocy w razie awarii ogumienia, wypadku lub braku paliwa w ramach Firmowego Assistance oraz zyskują szansę na skorzystanie z kart Flotex z rabatem na paliwo.

Rozwijając – wspólnie z First Data Polska – Program Polska Bezgotówkowa, Banki Spółdzielcze SGB proponują przedsiębiorcom w ramach pakietu „Wiele za niewiele” terminale płatnicze POS. Obecnie terminale POS oferowane są przez ponad 170 banków spółdzielczych. Jak wynika z badań Mastercard , polscy konsumenci chcą płacić bezgotówkowo, ale wciąż niemal połowa z nich (47%) ma w swojej okolicy sklep, gdzie taka forma płatności nie jest dostępna. Instalacja terminala przynosi zaś korzyści dla przedsiębiorcy – 52% ankietowanych tego samego badania deklaruje, że będzie w takim sklepie częściej robić zakupy.

– Obecnie płatności bezgotówkowe stanowią niezbędny element biznesu małych i średnich przedsiębiorstw. Korzystanie z firmowej karty płatniczej umożliwia lepszą kontrolę wydatków i zarządzanie płynnością przedsiębiorstwa. Z kolei udostępnienie terminala płatniczego pozwala firmie przyciągnąć rosnącą grupę klientów, którzy oczekują, że będą mieli wybór między gotówką a kartą. Bogaty pakiet korzyści w najnowszej ofercie Grupy SGB „Wiele za niewiele” sprawia, że jest ona skrojona na miarę potrzeb współczesnego, dynamicznego przedsiębiorcy. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy wspierać Banki Spółdzielcze SGB we wdrożeniu innowacyjnego projektu– mówi Piotr Domaszewski, dyrektor sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe.

– Mamy nadzieję, że obok nowych propozycji w naszej ofercie, wartością dodaną do codziennej działalności banków spółdzielczych i realizacji ich społecznej misji, będzie coraz większy udział Grupy SGB w cyfrowej edukacji Polaków – podkreśla Roman Szewczyk, rzecznik prasowy SGB Banku SA.