Uwaga na fałszywe e-maile na temat korekty zeznania podatkowego. MF apeluje o ostrożność

Na swojej stronie internetowej, Ministerstwo Finansów opublikowało ostrzeżenie dotyczące fałszywych e-maili rozsyłanych drogą elektroniczną, w których autor podszywa się pod pracownika Izby Administracji Skarbowej i informuje o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny „Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie”. Sprawa ma dotyczyć zeznania podatkowego za rok 2017.

Ministerstwo przestrzega internautów przed fałszywą informacją i apeluje o to, by nie otwierać wiadomości, ani nie odpowiadać nadawcy, gdyż załącznik może zawierać zainfekowany plik. Poniżej przykład fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

Temat: KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa.
W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7 dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnosnik:

ZLOZ

WNIOSEK

Z powazaniem
Kordynator JPK

Krajowa Informacja Skarbowa – tu mozna uzyskac wszelkie
informacje podatkowe i celne:
tel. 801 055 055 (z tel. stacjonarnego) lub 22 33 00 330 (z
dowolnego telefonego).

źródło: MF
fot. fotolia