400 tys. nowych kont w Banku Pekao coraz bliżej

Bank Pekao otworzył 200 tys. Kont Przekorzystnych od 23 stycznia do początku sierpnia i ocenia, że cel 400 tys. nowych kont w całym roku jest bardzo realny, powiedział prezes Michał Krupiński.

„Mamy najświeższe dane, które wykraczają poza okres dwóch pierwszych kwartałów. Do początku sierpnia zostało otwartych 200 tys. Kont Przeokrzystnych, pozyskaliśmy nowych klientów. Uważamy, że to, co zakładamy, tj. 400 tys. nowych kont w całym roku jest bardzo realne. Do tej pory bank pozyskiwał 50-60 tys. kont rocznie” – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

Lepsza oferta dla klientów detalicznych i studentów
Na początku lutego br. prezes Pekao poinformował, że bank wprowadził nowy rachunek oraz konto oszczędnościowe dla klientów detalicznych i ulepszył ofertę dla studentów. Celem banku jest pozyskanie 400 tys. nowych rachunków osobistych brutto w 2018 roku, a także wzrost cross-sellingu.

W strategii zaprezentowanej w ub. roku bank określił swoje ambicje do 2020 roku na m.in. 400 tys. ROR-ów rocznie oraz podwojenie liczby klientów mobile.

źródło: ISBnews
fot. money.pl