Express Elixir wciąż się rozkręca. Ponad milion transakcji w lipcu

Close up hand of woman holding credit card and using laptop computer at home. Online shopping concept

W lipcu br. padł rekord zrealizowanych przelewów za pomocą systemu Express Elixir. W systemie rozliczono ponad 1 milion transakcji, ich łączna wartość wyniosła prawie 2,5 mld zł. Najwyższą dzienną liczbę transakcji odnotowano 10 lipca. W tym dniu użytkownicy wykonali 56,3 tys. przelewów natychmiastowych, o wartości 134 mln zł.

W tym samym okresie w roku ubiegłym w systemie zrealizowano 376,2 tys. transakcji, a ich wartość wyniosła 1,38 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 174 proc., natomiast ich wartość wzrosła o 79 proc.

Poprzedni rekord rozliczeń padł w czerwcu br. w którym zrealizowano 944,1 tys. przelewów natychmiastowych o wartości prawie 2,4 mld zł.

Ponadto, w lipcu w Eliksirze rozliczono 155,95 mln transakcji, które obejmowały uznania w tym polecenia przelewu oraz obciążenia (m.in. polecenia zapłaty) o wartości 454 mld zł. W ujęciu r/r liczba transakcji wzrosła o 5,2 proc., a wartość transakcji zwiększyła się o 15 proc. Największą w tym miesiącu dzienną liczbę komunikatów w systemie Elixir przetworzono w poniedziałek, 9 lipca – 11,5 mln transakcji o wartości 25,9 mld zł.

Transakcje w systemie Euro Elixir
W lipcu, w systemie Euro Elixir rozliczono 2,7 mln transakcji o wartości 15,7 mld euro. W ciągu roku, zarówno liczba, jak i wartość transakcji wzrosły – odpowiednio o 19 proc. i 20 proc. W tym miesiącu rekordowym dniem pod względem liczby rozliczonych komunikatów był 2 lipca – system przetworzył 145,4 tys. transakcji o wartości 765,6 mln euro.

Przypominamy, że Express Elixir umożliwia realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (między indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK) natomiast Euro Elixir, obsługuje rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro.

źródło: KIR
fot. fotolia