Bank Spółdzielczy w Limanowej wsparł Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

27 lipca w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej miał miejsce pierwszy z dwóch koncertów organizowanych w ramach XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Partnerem przedsięwzięcia jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Podczas pierwszego koncertu, Bazylikę wypełniły dźwięki pozytywu – przenośnych organów, które mimo niewielkich rozmiarów posiadają niezwykle bogatą paletę brzmieniową o czym przekonali się słuchacze podczas piątkowego wieczoru. Ireneusz Wyrwa, który od początku istnienia festiwalu jest z nim związany nie tylko jako Kierownik Artystyczny, ale również jako prowadzący każdy z koncertów, wprowadził słuchaczy w świat muzyki i prezentowanych utworów. Wyjaśnił także tajniki instrumentu, z którym uczestnicy koncertu mogli dokładniej zapoznać się po występie.

Dzieła Bernardo Storace, Domenico Zipoli, Johanna Jacoba Frobergera, Bernardo Pasquini czy Johanna Adama Reinckena, które złożyły się na repertuar piątkowego wydarzenia, były starannie dobrane przez Ireneusza Wyrwę, który chciał zaprezentować nie tylko piękno muzyki barokowej, ale również możliwości pozytywu.

Na drugi koncert zapraszamy 24 sierpnia również na godzinę 19:00. Jego gośćmi będą dwaj wybitni polscy akordeoniści – Klaudiusz Baran oraz Rafał Grząka. Na program złożą się nie tylko oryginalne kompozycje akordeonowe, ale również atrakcyjnie brzmiące transkrypcje. Na szczególne podkreślenie zasługuje wykorzystanie przez naszych gości bandoneonu – solo i w duecie! – instrumentu niezwykle rzadko spotykanego w naszym kraju.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

Sponsorem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.