Oferta Novum Finance od Kruka już dostępna na platformie FinAi

Couple Stacking Golden Coins Over Wooden Desk

Polski fintech FinAi poinformował, że rozpoczął współpracę z Grupą Kruk. Jej celem jest udostępnienie na platformie FinAi pożyczek oferowanych przez Kruka pod marką Novum Finance. Klienci, którzy nie otrzymali ofert kredytowych od banków obecnych na platformie, mogą wnioskować o pożyczkę w Novum Finance.

„Konsekwentnie realizujemy założenia naszej strategii na lata 2015-2019 i rozwijamy nowe linie biznesowe. Jedną z nich jest sprzedaż produktów kredytowych za pośrednictwem naszej marki Novum Finance. Zdajemy sobie sprawę, że jest to branża szalenie konkurencyjna, dlatego stawiamy na produkty fintechowe. Krokiem w tym kierunku jest współpraca z FinAi. Wierzę, że dostęp do innowacyjnych rozwiązań pomoże nam zwiększyć efektywność i w perspektywie najbliższych lat w pełni wykorzystać potencjał biznesowy Grupy Kruk na rynku sprzedaży kredytów” – powiedziała kierownik działu rozwoju e-commerce w Grupie Kruk Marta Adamczak.

Edukacja finansowa konsumentów
Nowoczesne rozwiązania zastosowane przez FinAi będą wspierały sprzedaż produktów kredytowych Novum Finance w kanałach cyfrowych zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi. Uzupełnieniem współpracy biznesowej firm są działania związane z edukacją finansową konsumentów. W ich rezultacie powstaje poradnik poświęcony budowaniu dobrej historii kredytowej skierowany do osób, którym nie udało się uzyskać kredytu bankowego lub pożyczki.

„W czerwcu uruchomiliśmy pierwszą, niezależną platformą kredytową, dzięki której wybór i wzięcie kredytu bankowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb konsumenta jest możliwe całkowicie online. Wierzę, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści obu stronom, jak również klientom, którzy w sytuacji nieotrzymania ofert ze strony banków, uzyskają dostęp do wysokiej jakości produktów kredytowych oferowanych na jasnych zasadach” – powiedział prezes FinAi Rafał Czernik.

fot. fotolia