ESBANK BANK SPÓŁDZIELCZY – NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Poland Flag 3D Rendering on Blue Sky Building Background

Poprzez wsparcie wydarzeń wpisujących się w lokalne obchody, a także symbolicznie – poprzez okazjonalną wersję logo. Tak ESBANK Bank Spółdzielczy, lokalny Bank z wyłącznie polskim kapitałem i ponad 90-letnią tradycją, włącza się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Trwa jubileuszowy rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. To rocznica szczególnie ważna dla sektora polskich Banków Spółdzielczych, których ponad 160-letnie dzieje stanowią ważny element polskiej historii. Spółdzielcze formy gospodarcze od początku swego istnienia miały bowiem wymiar nie tylko ekonomiczny. W czasie zaborów były elementem walki o tożsamość narodową. Współcześnie wciąż mają swój udział nie tylko w umacnianiu rodzimego kapitału, ale i wspieraniu społecznego oraz gospodarczego rozwoju „małych ojczyzn”.

W świętowanie dostojnej rocznicy na terenie swojego działania włącza się także ESBANK Bank Spółdzielczy, podkreślając swą lokalność, wyłącznie polski kapitał oraz wierność idei polskiej bankowości spółdzielczej.

W tym celu Bank postanowił m.in. objąć finansowym wsparciem w ramach realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu szczególnie interesujące inicjatywy, wpisujące się lokalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. ESBANK Bank Spółdzielczy zaangażował się już m.in. w organizację zakończonego w lipcu Herbowego Flisu Odrzańsko-Warciańskiego 2018 na 100-lecie Niepodległości Polski i 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej, a także radomszczańskich wydarzeń jak kwietniowy Konkurs na Laleczkę Poleczkę, majowy ESBANK CUP ph. „100 lat wolna Polska, 8 lat RAP Radomsko” i sierpniowa wystawa fotograficzna „365 x 100 WOLNOŚĆ”. Bank został też Sponsorem Głównym Radomszczańskiego Biegu Niepodległości – Narodowego Biegu 100-lecia, zaplanowanego na 11 listopada 2018 r.

Swe włączenie się w świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę Bank akcentuje również poprzez specjalną, rocznicową wersję logo, która będzie wykorzystywana w komunikacji do końca 2018 roku. Zawiera ona hasło „ESBANK Bank Spółdzielczy – na 100 lat Niepodległej” i w symboliczny sposób podkreśla zakorzenienie bankowości spółdzielczej w historii Polski.

fot. fotolia