Nowy numer magazynu „Bank Wspólnych Sił” od Banku BPS

Nowy numer magazynu "Bank Wspólnych Sił" od Banku BPS

Wydawany przez Bank BPS magazyn „Bank Wspólnych Sił” ukazał się po raz trzeci w tym roku. Magazyn publikowany jest na stronie internetowej Banku BPS.

W magazynie przeczytamy:

„Małe instytucje finansowe, a do takich należą nawet największe polskie banki spółdzielcze mają, moim zdaniem, szanse przetrwania i rozwoju tylko w zintegrowanej grupie. Taka grupa powinna, nie tylko wzajemnie ponosić ryzyko, ale przede wszystkim ograniczać koszty jednostkowe poszczególnych uczestników. Może to robić tworząc wspólne inicjatywy, np. wspólny system informatyczny i wprowadzając nowe, częściowo ujednolicone produkty bankowe w oparciu o nowe technologie” – mówi Józef Myrczek, Prezes Zarządu Śląskiego Banku Spółdzielczego „Silesia” w Katowicach w rozmowie zatytułowanej „Potrzeba zmian”.

1. Podstawowy Rachunek Płatniczy- Konto Przyjazne w Banku BPS i w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS.

2. Nowe gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące spłaty kredytów obrotowych i inwestycyjnych.

3. Najważniejszą sprawą dla banków spółdzielczych jest wypracowanie efektywnego modelu biznesowego – twierdzi dr Błażej Lepczyński z Katedry Bankowości i Finansów Uniwersytetu Gdańskiego.

4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na kolejną edycję Studiów Podyplomowych Zarządzanie Bankiem Spółdzielczym.

5. Święto Spółdzielczości Bankowej w regionach.

6. Finałowa Gala Programu TalentowiSKO.

Zachęcamy do przeczytania!


przeczytaj: BWS_NR_3_2018-internet.pdf