PKO BP przygotowuje fundusz emerytalny dla piłkarzy Ekstraklasy

Foot of soccer player kicking ball. Mixed media

PKO Bank Polski jest na etapie analiz utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło.

„Jesteśmy na etapie analiz. W momencie, kiedy będziemy gotowi, chcemy zaprezentować wspólnie z Ekstraklasą scenariusze dla klubów i piłkarzy” – powiedział Jagiełło podczas prezentacji partnerów Ekstraklasy.

Fundusz emerytalny na wzór holenderski
W ramach partnerstwa z Ekstraklasą PKO BP planuje usługi dla klubów i piłkarzy. Fundusz emerytalny dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie miałby powstać na wzór holenderski.

„Ekstraklasa to nie tylko sport i biznes, ale coś więcej i chcemy w tym uczestniczyć. Uważam, że Ekstraklasa ma duży potencjał relacyjny. Mam nadzieję na wzajemne wsparcie i liczymy również, że Ekstraklasa znajdzie się wśród najlepszych 10 lig w Europie w 5-10 lat” – wskazał Jagiełło.

Jak zapowiedział prezes w pierwszym roku współpracy PKO BP i Ekstraklasa będą testować różne pomysły na współpracę, w tym oparte na usługach finansowych.

Ekstraklasa, PKO BP i Lotto zawarły trzyletnią umowę współpracy. PKO BP jest oficjalnym bankiem Ekstraklasy.
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

źródło: ISBnews
fot. fotolia