BS w Limanowej partnerem XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

Ireneusz Wyrwa fot. Piotr Drodzik

Bank Spółdzielczy w Limanowej, który chętnie wspiera lokalne inicjatywy, w tym działania kulturalne, jest partnerem organizowanych w Limanowej Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Limanowski Dom Kultury – organizator koncertów – w dwa wakacyjne wieczory zaprasza na spotkanie z renomowanymi artystami i starannie wybranymi przez nich pozycjami repertuaru muzyki klasycznej.

W piątek 27 lipca br. w limanowskiej Bazylice zabrzmią niezwykle ciekawe przenośne organy, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów dysponujące imponującą paletą brzmieniową. Przy instrumencie tym zasiądzie prof. Ireneusz Wyrwa, kierownik artystyczny wydarzenia i jeden z jego pomysłodawców, który zabierze nas w muzyczną podróż po Europie.

Gośćmi drugiego koncertu, zaplanowanego 24 sierpnia br., będą dwaj wybitni polscy akordeoniści – Klaudiusz Baran oraz Rafał Grząka. Na program złożą się nie tylko oryginalne kompozycje akordeonowe, ale również atrakcyjnie brzmiące transkrypcje. Na szczególne podkreślenie zasługuje wykorzystanie przez naszych gości bandoneonu – solo i w duecie! – instrumentu niezwykle rzadko spotykanego w naszym kraju.

Zapraszamy na koncerty do Limanowej. Wstęp wolny.


fot. www.ldk.limanowa.pl