Wymień się książkami w placówkach Nest Banku

book on the wooden table background

W placówkach partnerskich Nest Banku założysz konto, weźmiesz pożyczkę, a od niedawna również wymienisz się książkami. 1 lipca bank rozpoczął ogólnopolską akcję – wszystkie placówki zostały wyposażone w specjalną skrzynkę do wymiany książek, z której będzie mógł skorzystać każdy, niezależnie czy jest klientem banku, czy nie.

Nest Bank konsekwentnie podkreśla, że nie chce być zwyczajną instytucją finansową. Bank stawia na budowanie bliskich relacji z klientami i społecznościami lokalnymi. Jego placówki są przyjazne i rodzinne – przypominają wnętrze kawiarni, posiadają kącik zabaw dla dzieci, a doradcy zamiast kawy oferują swoim klientom kakao.

W lipcu bank wystartował także z ogólnopolską akcją „Książka za książkę”, której celem jest zachęcenie społeczności lokalnych do wymieniania się książkami i wspólnego czytania w gronie rodzinnym. Akcja wymiany książek w Nest Banku nawiązuje do idei bookcrossingu, polegającej na wymianie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych lub specjalnie przygotowanych punktach. Bookcrossing ma na celu popularyzowanie czytelnictwa i zachęcenie do dzielenia się niepotrzebnymi książkami. Punkty bookcrossingowe powstają najczęściej w szkołach, domach kultury, parkach czy instytucjach samorządowych. Nest Bank jest pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się na otwarcie punktów wymiany książek we wszystkich placówkach partnerskich. To kolejna inicjatywa banku wspierająca rodzinne wartości

Placówka bankowa jest idealnym miejscem do stworzenia punktu wymiany książek – ze względu na to, że codziennie zjawia się w niej mnóstwo osób, jest ogólnodostępna i posiada odpowiednią przestrzeń. Poza tym placówki partnerskie Nest Banku zlokalizowane są głównie w mniejszych miejscowościach, w których bookcrossing nie jest jeszcze tak popularny, jak w dużych miastach – mówi Jacek Biskup, Dyrektor Departamentu Sieci Partnerskiej w Nest Banku – Poprzez akcję „Książka za książkę” chcemy zachęcać do wspólnego czytania i przekazywania dzieciom idei społecznej wymiany książek. Naszym celem jest propagowanie tradycyjnego czytelnictwa jako „odskoczni od smartfonów”, dzięki której możemy spędzać więcej czasu w gronie rodzinnym. – dodaje.

Jak wymienić książkę w placówce Nest Banku?
– Wystarczy odwiedzić jedną z placówek partnerskich Nest Banku (ich lista dostępna jest na stronie: www.nestbank.pl) i przynieść dowolną książkę, aby wymienić ją na drugą, dostępną w placówce – Zachęcamy wszystkich, podróżujących w wakacje po Polsce, do odwiedzania naszych placówek partnerskich i wymieniania przeczytanych książek. – mówi Jacek Biskup, Dyrektor Departamentu Sieci Partnerskiej w Nest Banku

W ramach akcji odbędą się także specjalne lokalne wydarzenia, podczas których pracownicy Nest Banku będą promować idę bookcrossingu i pozyskiwać nowe książki do wymiany.

źródło: Nest Bank
fot. fotolia