Fintech Twisto wchodzi na polski rynek

Two business team using digital tablet for online shopping and pay by credit card, Online payment and shopping concept.

Czeski fintech Twisto w tym tygodniu rozpocznie działalność w Polsce. Na początku współpraca obejmie małe e-sklepy. Toczą się jednak rozmowy z największymi sklepami internetowymi działającymi na terenie kraju- poinformował dyrektor Twisto w Polsce, Krzysztof Blinowski.

„Twisto to nie zwykła metoda płatności, ale optymalizacja procesów zakupowych przez płynną płatność. Pozycjonujemy się jako nowy sposób kupowania, a nie metoda płatności. Porównujemy się do zakupu stacjonarnego, gdzie można towar obejrzeć, przymierzyć. Twisto to usługa umożliwiająca zweryfikowanie towaru przed płatnością” – dodał dyrektor Twisto.

Czołowy dostawca płatności internetowych
Celem spółki jest zdobycie pozycji czołowego dostawcy płatności internetowych w regionie, a obsługując Polskę i Czechy firma ma dostęp do rynku z ok. 50 mln potencjalnych użytkowników- już wcześniej zaznaczał CEO Twisto Michal Smida,

Rozwiązanie „kup teraz, zapłać później” oferowane przez Twisto to propozycja zarówno dla sklepów internetowych, jak i klientów. Dzięki nowej usłudze sklepy online mają zwiększyć swój przychód poprzez wyższą konwersję sprzedaży oraz większą średnią wartość koszyka.

Za rozwiązaniem stoi Nikita – silnik zarządzania ryzykiem. Dzięki wykorzystaniu technologii big data oraz machine learning, Nikita potrafi ocenić zdolność kredytową klienta w czasie mierzonym w milisekundach.

ING Bank Śląski jest udziałowcem Twisto Polska. Bank zapowiedział, że płatności Twisto udostępni w przygotowanej przez bank kompleksowej bramce płatniczej.

fot. fotolia