Nowości od PKO BP. Kantor walutowy w aplikacji mobilnej IKO

businessman hand smart phone and document

W marketach Google Play i App Store dostępna jest nowa wersja aplikacji mobilnej IKO. Aktualizacja zawiera możliwość korzystania z kantoru walutowego, a także usługi ułatwiające zarządzanie kartami płatniczymi.

Kantor został uruchomiony przez PKO BP już w styczniu. Najnowsza aktualizacja wprowadziła wydłużenie godzin jego pracy, od teraz z kantoru można korzystać przez 24/7. Do tej pory kantor działał codziennie od 7 rano do 23. Usługa dostępna jest również w aplikacji mobilnej iPKO. Kantor umożliwia dostęp do 8 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, DKK, NOK i SEK. Z wymiany walut nie mogą korzystać jedynie posiadacze kont Inteligo.

Wśród nowości po aktualizacji, jest również obsługa kart wielowalutowych. Klienci mają możliwość z poziomu aplikacji podpiąć dowolną kartę debetową PKO do rachunków walutowych i w ten sposób dokonywać płatności zagranicznych. Rozliczenia odbywać się będą bez kosztów przewalutowania. W IKO pojawiła się także możliwość zastrzeżenia karty płatniczej z opcją wydania nowej karty i jej aktywacji. Ciekawą opcją jest również licznik, który pokazuje ile należy jeszcze wykonać transakcji bezgotówkowych, aby nie została pobrana opłata za kartę.

fot. fotolia