„Pakiet wielowalutowy” w BZ WBK dostępny od września

hand recount dollars. the man counts the money. new hundred-dollar bills

Bank Zachodni WBK zamierza wprowadzić nową usługę „pakiet wielowalutowy” do kart Dopasowanych Visa, Mastercard oraz VIP. Pakiet będzie dostępny dla klientów banku dopiero po wakacjach, dokładnie 10 września.

Bank poinformował, że w ramach pakietu wielowalutowego dostępna będzie nielimitowana liczba wypłat gotówki z zagranicznych bankomatów. Pod tym względem oferta ta jest bardziej zaawansowana, niż oferta innych banków. Karta będzie mogła być powiązana z rachunkami w euro, dolarach czy funtach. Oznacza to, że po dokonaniu transakcji kartą w walucie, bank będzie obciążał odpowiednie konto walutowe, natomiast klient nie zapłaci za przewalutowanie. Pod warunkiem, że na jego koncie znajdować się będzie odpowiednia ilość środków. Co więcej, nie będzie naliczana dodatkowa opłata za wypłatę gotówki z zagranicznych bankomatów.

Pakiet wielowalutowy dostępny będzie po jego uruchomieniu za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej, w dowolnym oddziale lub przez call center. Korzystanie z pakietu będzie dostępne bezpłatnie dla klientów do 26 roku życia, pozostali będą musieli zapłacić 9 zł miesięcznie.

Bank dodał również, że po wprowadzeniu „pakietu wielowalutowego” zostanie wycofany z oferty pakiet na bezpłatne bankomaty zagraniczne, za który trzeba było zapłacić 15 zł za 10 dni. Ponadto usunięta zostanie opłata pięciozłotowa za kartę Dopasowaną od dokonania transakcji na 500 zł. Warunkiem będzie wykonanie 5 dowolnych transakcji.

źródło: BZ WBK
fot. fotolia