Ciekawa nowość od ING Banku Śląskiego. Klawiatura BLIK

Playing Smartphone in a Dark. Male Finger on the Modern Smartphone Touchscreen Display. Browsing Internet on the Phone.

ING Bank Śląski wprowadził zaskakującą nowość dla użytkowników Moje ING mobile. Jest to klawiatura, na której oprócz standardowych znaków, w lewym górnym rogu pojawia się pomarańczowy lew- logo ING. Klawiatura oprócz posiadania standardowych funkcji, niebawem umożliwi również dokonywanie transakcji BLIK.

W ustawieniach smartfona, klawiaturę można ustawić jako domyślną i za jej pomocą normalnie wprowadzać tekst. Po kliknięciu w ikonę lwa, bez przechodzenia do m-bankowości można zlecić przelew na numer telefonu lub wygenerować kod BLIK i skopiować go do schowka. Klawiatura widoczna jest pod nazwą „Klawiatura Moje ING”. Jak zapewnia Bank, korzystanie z oprogramowania jest w pełni bezpieczne.

Przelew można zlecić w zaledwie kilku krokach. Proces przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu na numer telefonu, a więc trzeba nadać tytuł płatności, podać jej kwotę, a na koniec zatwierdzić wszystko kodem PIN, tym samym, który służy do logowania do aplikacji mobilnej ING. Różnica polega na tym, że wszystko przeprowadzane jest z poziomu klawiatury, więc nie trzeba przerywać rozmowy i logować się do aplikacji mobilnej, w celu wykonania przelewu.

ING twierdzi, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku i jednym z niewielu na świecie.

źródło: prnews
fot. fotolia