Euronet uruchomi ponad 160 bankomatów sezonowych w miejscowościach wakacyjnych

Bankomat at Lech Walesa Airport in Gdansk, Poland, 17 August 2013. Photo: Beate Schleep Dostawca: PAP/DPA.

Euronet Polska zainstaluje do końca czerwca ponad 160 bankomatów sezonowych w popularnych kurortach i miejscowościach turystycznych, co oznacza wzrost liczby urządzeń o 30 sztuk w skali roku. Dodatkowe bankomaty będą funkcjonować do połowy września.

Najwięcej bankomatów pojawi się w kurortach nadmorskich, a łącznie aż 52 w miejscowościach w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Znajdują się one m.in. w Gdańsku, na Półwyspie Helskim, we Władysławowie, Pobierowie, Krynicy Morskiej czy Kołobrzegu. Urządzenia sezonowe nie różnią się od tych dostępnych na co dzień w całej Polsce, również zakres usług dodatkowych pozostaje niezmieniony, podano.

– Wypoczywając w różnych zakątkach Polski, często nie mamy możliwości płatności kartą. Stąd zwiększa się popyt na gotówkę w okresie wakacyjnym. Dlatego Euronet co roku uruchamia dodatkowe urządzenia w całej Polsce. Dzięki temu nie trzeba się martwić o gotówkę na miejscu, można ją wypłacać na bieżąco czy zrobić przekaz bankomatowy, jeżeli kieszonkowe na kolonie dla dzieci okazało się niewystarczające – powiedziała dyrektor wsparcia sprzedaży i komunikacji w Euronet Polska Ewa Miziołek.

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide – światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r.

źródło: ISBnews