Split payment w BZ WBK. Konto na kilk

Businessman pressing a VAT concept button.

Bank Zachodni WBK w związku ze split payment przygotował dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą szybkie zakładanie kont firmowych. Korzystanie z konta będzie możliwe po wypełnieniu wniosku online.

Już za kilka dni mechanizm podzielonej płatności wejdzie w życie. Rozwiązanie ma polegać na rozbiciu płatności za fakturę VAT na dwa przelewy: cenę netto, która wpłacana będzie na rachunek sprzedawcy oraz kwotę podatku VAT, która będzie trafiać na specjalny rachunek VAT. Środki, które zostaną zgormadzone na tym drugim koncie cały czas będą należały do przedsiębiorcy, wykorzystanie ich będzie możliwe tylko w określonych celach.

Dogodne rozwiązanie od BZ WBK
Bank Zachodni WBK wprowadził rozwiązanie dla klientów indywidualnych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą z wykorzystywaniem rachunku prywatnego, które umożliwi im szybkie otwarcie konta firmowego przez internet. W tym celu wystarczy wybrać parametry konta, potwierdzić swoje dane, które automatycznie zostaną skopiowane z danych rachunku osobistego oraz wprowadzić dane firmy. Maksymalnie po 24 godzinach, klient otrzyma potwierdzenie umowy w formie elektronicznej i niezbędne dane do pierwszego logowania. Klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch rachunków: Konto Firmowe Godne Polecenia lub Konto Godne Polecenia Premium.

Wraz z otwarciem konta zostanie uruchomiona usługa BZWBK24 Mini Firma, która pozwalać będzie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na zarządzanie finansami firmy online, a także na zakupy produktów bankowych bez konieczności wychodzenia z biura.

Źródło: Bank Zachodni WBK
fot. fotolia