Polska na liście zagranicznych inwestorów. Zainteresowanie jest ogromne

Warsaw city with modern skyscraper at sunset, Poland

Podczas pierwszego dnia forum gospodarczego Wizja Rozwoju, w Gdyni, Minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz mówiła o tym, że Polska wzbudza ogromne zainteresowanie inwestorów, którzy czekają na nową ustawę o wspieraniu inwestycji.

Jadwiga Emilewicz pytania o oczekiwania związane z ustawą podkreśliła, że dzięki niej będzie „już nie tylko 14 specjalnych obszarów strefowych, ale cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną”. Wyjaśniła również, że „dla inwestorów zainteresowanych umieszczeniem wysokonakładowych, innowacyjnych inwestycji w Polsce będzie oznaczała skrócenie czasu decyzji o udzieleniu przywilejów podatkowych”. – Ten czas skracamy co najmniej o pół roku – dodała.

Minister podkreśliła, że nowa ustawa pozwala inwestorom na wybranie dowolnego miejsca w Polsce oraz skorzystanie z pomocy publicznej, która jest zgodna z mapą pomocy. – Mamy nadzieję, że uda nam się wreszcie zakopać te rowy, których przez 30 lat niestety nie udało się zlikwidować czyli związać Polskę A z Polską B – mówiła. Wyraziła również nadzieję, że za sprawą dużego uprzywilejowania całego terytorium uda się zwrócić uwagę inwestorów na obszary, które przez ostatnie lata nie wzbudzały ich zainteresowania. Zapowiedziała także, że jeszcze w tym roku powinny zapaść decyzje o umieszczeniu w Polsce kilku inwestycji.

Przypomnijmy, że ustawa o wspieraniu nowych inwestycji wchodzi w życie w najbliższą sobotę.

źródło: niezależna
fot. fotolia