Kredyt bankowy online? Od teraz to możliwe

Businessmen hand phone with document

Pierwsza niezależna platforma FinAi z kredytami bankowymi online została uruchomiona. Do 2020 roku firma planuje udzielić kredytów o wartości 1 mld zł. Do końca roku platforma ma obsługiwać sześć banków.

Unikatowa koncepcja platformy została oparta na ścisłej współpracy pomiędzy FinAi i sektorem bankowym. Na etapie prac koncepcyjnych przeprowadziliśmy szczegółową analizę potrzeb i zachowań klientów oraz rozwiązań i modeli sprzedażowych funkcjonujących na rynku kredytów i pożyczek. W efekcie zaprojektowaliśmy prosty, bezpieczny i dostępny całkowicie online proces kredytowy który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i banków– powiedział prezes FinAi Rafał Czernik.

Cyfrowy proces kredytowy
Weryfikacja klienta, wybór realnych ofert przygotowanych w oparciu o jego zdolność kredytową, podpisanie umowy z bankiem- wszystko odbywa się online. Do operacji potrzebny jest jedynie dowód osobisty oraz smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS. Umowa zostaje podpisana poprzez SMS.

Na platformie FinAi udostępniamy jeden prosty wniosek online, w którym wystarczy wypełnić kilka pól, aby otrzymać szyte na miarę oferty kredytowe banków. Następnie klient wybiera po prostu najlepszą ofertę dla siebie. Co ważne, cały proces – włącznie z zawarciem umowy z bankiem – odbywa się w 100% online na naszej platformie bez konieczności rozmów telefonicznych z konsultantami czy dosyłania dokumentów mailem– dodał Czernik.

Kredyt bankowy szybki i prosty jak chwilówka
Klienci będą mieli możliwość wzięcia kredytu bankowego w sposób prosty, szybki ale przede wszystkim bezpieczny. Taki, który jest zgodny z regulacjami sektorowymi, również przy niższych kosztach aniżeli w przypadku ofert firm pożyczkowych. Pierwszymi bankami, które jako pierwsze zakończyły integrację i weszły na platformę są InBank oraz Nest Bank. W czerwcu mają dołączyć do nich jeszcze trzy banki. – Tworzymy nową jakość dla banków oraz klientów i mamy ambicję, aby w perspektywie najbliższych trzech lat stać się czołowym graczem na rynku pośredników kredytowych online– podsumował Rafał Czernik.

Dostęp do platformy dla klientów jest bezpłatny, natomiast od banków pobierana jest stała prowizja ustalona w oparciu o umowę agencyjną. FinaAi to podmiot niezależny, który nie jest związany z żadną instytucją finansową, w związku z tym wszyscy partnerzy są traktowani jednakowo. Klienci natomiast otrzymują narzędzie, pozwalające na wygodne dopasowanie kredytu do ich indywidualnych potrzeb.

fot. fotolia