eService przystąpił do programu „Cyberbezpieczeństwo w przestrzeni”

cyber security internet and networking concept.Businessman hand working with VR screen padlock icon mobile phone on laptop computer and digital tablet

Związek Banków Polskich, Warszawski Instytut Bankowości oraz Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych- eService, podpisały porozumienie ws. dołączenia do programu „Cyberbezpieczeństwo w przestrzeni”. W ramach projektu będą prowadzone działania edukacyjne, które mają spopularyzować i zapewnić bezpieczne funkcjonowanie obrotu bezgotówkowego. eService jest pierwszym i obecnie jedynym agentem rozliczeniowym, który przystąpił do programu. Uczestniczą w nim już najwięksi przedstawiciele sektora bankowego oraz firm technologicznych.

Wyzwania współczesnej cyfryzacji
Sektor bankowy i technologiczny razem dla edukacji – to główne przesłanie porozumienia o partnerstwie w programie „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Członkowie projektu podkreślają, że edukacja oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z nowoczesnych innowacji, to jedno z podstawowych zadań, które towarzyszą postępującej cyfryzacji kraju.

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z tych obszarów, w których należy współpracować, a nie konkurować. Wierzę, że połączenie naszych praktyk i doświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy skumulowanej w firmach infrastrukturalnych sektora bankowego i technologicznego będzie podstawą powodzenia naszej misji edukacyjnej. Chcemy prowadzić ją za pomocą zróżnicowanych działań i form, by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – w tym dzieci, młodzieży, studentów i seniorów. Tego typu wiedza jest we współczesnym świecie niezbędna dla każdego, kto posługuje się kartą płatniczą, komputerem czy telefonem – ocenia Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Szansa na bezpieczne i komfortowe płatności
Program „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni” realizowany jest w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji”, który powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich, Banku Pekao S.A., Banku Zachodniego WBK S.A., ING Banku Śląskiego S.A., Fundacji KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium oraz firm technologicznych: IBM Polska i Microsoft. Teraz do tego zacnego grona, dołączył lider polskiego rynku akceptacji kart płatniczych, Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych- eService.

Firma podkreśla, że pragnie wspierać edukację cyfrową społeczeństwa, promować nowoczesne i bezpieczne metody płatności bezgotówkowych, a także sprzyjać rozwiązaniom płatniczym dla przedsiębiorców, działających nie tylko na rynku międzynarodowym, ale także tych prowadzących biznes w skali mikro.

Wspieranie działań na rzecz cyberbezpieczeństwa
W naszym przekonaniu, upowszechnianie płatności elektronicznych to ogromna szansa na budowę nowoczesnego społeczeństwa, wzmocnienie rozwoju gospodarczego oraz zwiększenie komfortu życia Polaków. Naszą ambicją jest jak najlepsze wykorzystanie tej szansy i przekucie jej w jeden z atutów naszego kraju. Mamy przy tym świadomość, jak ważnym elementem tego procesu jest edukacja w zakresie nowoczesnych rozwiązań płatniczych oraz zasad ich bezpiecznego wykorzystania. Mimo, że na co dzień działamy na rynku międzynarodowym i obsługujemy największe sieci handlowe wiemy, że nowoczesne i bezpieczne usługi płatnicze są potrzebne także małym przedsiębiorcom oraz ludziom mieszkających nawet w najmniejszych miejscowościach. Między innymi do nich chcemy zaadresować nasze działania – zaznacza Joanna Seklecka, Prezes eService.

Projekt zakłada podjęcie wspólnych działań, których celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Od samego początku jego ideą jest stopniowe wdrażanie kolejnych podmiotów, dzięki którym zostaną zrealizowane główne założenia porozumienia.

Przypomnijmy, że eService jest liderem na rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce. Od prawie 18 lat umożliwia dokonywanie transakcji kartowych w sklepach. Przynależy do EVO Payments International oraz PKO Banku Polskiego.

źródło: ISBnews
fot. fotolia