Milion kont 360° w Banku Millennium

Bank Millenium świętuje otwarcie milionowego konta 360° w Braniewie. Jego posiadaczka otrzyma w prezencie od banku przelew, w wysokości 360 zł miesięcznie przez najbliższy rok. Konto 360° jest jednym z najlepiej sprzedających się rachunków osobistych wśród Polaków.

Konto 360° jest kluczowe dla strategii akwizycyjnej banku – w ciągu najbliższych trzech lat planujemy zdobyć dzięki niemu 600 tys. nowych, aktywnych klientów. Tworzyliśmy konto przed czterema laty z myślą o codziennych potrzebach klientów, dlatego oprócz bardzo dobrych warunków cenowych zaoferowaliśmy wraz z nim bezpłatny przez 12 miesięcy, szeroki pakiet assistance. Na sukces Konta 360° wpłynął też fakt, że jest ono bramą do wielu innowacyjnych usług, dostępnych online i mobilnie. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, takie jak biometria, rozszerzona rzeczywistość, tokenizacja czy wkrótce robo-doradztwo. – mówi Przemysław Dukiel, kierujący Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Głównie młodzi
Konto 360° równie chętnie otwierają kobiety (48%), jak i mężczyźni (52%), przede wszystkim ludzie młodzi przed 30. rokiem życia. W programie rekomendacyjnym „Lubię to polecam”, w którym klienci polecają swoim znajomym założenie Konta 360° i Konta 360° Student, zarejestrowało się ponad 240 tys. studentów. Od momentu wprowadzenia tego typu rachunku, dokonano ponad 70 milionów przelewów i ponad 250 milionów transakcji kartami.

Znak rozpoznawczy Konta 360°
Z rachunkiem osobistym oferowane jest ubezpieczenie assistance, bezpłatne przez 12 miesięcy. Ten „Pakiet Bardzo Pomocny” uprawnia posiadacza konta do skorzystania z niego, w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Wówczas właściciel Konta 360° przez całą dobę ma zagwarantowaną wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, a w przypadku zdarzenia losowego, m.in. interwencję hydraulika bądź elektryka, naprawę sprzętu RTV/AGD/PC lub smartfona i tabletu czy zakup urządzenia mobilnego, w razie kradzieży z włamaniem. Jednak, klient może skorzystać z 7 interwencji w roku. Po wygaśnięciu bezpłatnego pakietu assistance, jego opłata wzrasta do 4,98 zł miesięcznie.

Nasza strategia w zakresie Konta 360° nie ulega zmianie. Dzięki niemu mamy bardzo dobre wyniki w pozyskiwaniu nowych klientów. Klienci je doceniają, więc będziemy raczej dążyli w kierunku ciągłego uatrakcyjniania usług, które są dostępne za pośrednictwem Konta 360°, niż zmiany samej konstrukcji – podkreśla Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millenium.

W tym roku o 16% więcej nowych Kont 360°
W tym roku otwieramy o 16 proc. więcej nowych Kont 360° w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jego rosnącej popularności sprzyjają rekomendacje. Bazując na doskonałej opinii klientów o usługach Banku Millennium, mamy najwyższy współczynnik skłonności do rekomendacji w branży – NPS na poziomie 51 – zaznacza Wojciech Rybak.

Wspomniany wskaźnik NPS (miara lojalności klientów, wyrażona prawdopodobieństwem polecenia banku rodzinie lub znajomym) dla Banku Millenium wynosi 51, ale dla posiadaczy Kont 360° jest on już znacznie wyższy i sięga 58. Jest to z pewnością zasługa korzystnej ceny i oferty oraz wygodnej dla klientów sieci dystrybucji.

Dostęp do czołowej na rynku aplikacji mobilnej jest ważnym wyróżnikiem. Możliwości realizowania operacji we wszystkich dostępnych kanałach, czyli w oddziałach, bankowości mobilnej, internetowej oraz za pośrednictwem contact center Banku Millennium powoduje, że klient z każdej strony ma zapewniony serwis na najwyższym poziomie. Wreszcie ważnym elementem korzystania z rachunku jest dostęp do innowacyjnych i nowoczesnych funkcjonalności, takich jak uruchomiona w ostatnim czasie tokenizacja kart, dzięki której telefon może pełnić funkcję karty płatniczej, co pozwala płacić nim w sposób bardzo prosty, zbliżeniowy, bez konieczności noszenia ze sobą plastiku – podsumowuje Wojciech Rybak.

Konto 360° to propozycja dla całej rodziny. Bank rekomenduje również Konto 360° Junior, które „rośnie” wraz z posiadaczem i dostosowuje się do zmieniających się wraz z wiekiem potrzeb. Dlatego, jeżeli klient nie zdecyduje inaczej, w chwili ukończenia 18. roku życia, rachunek przekształca się w Konto 360° Student, a po 26. roku życia, staje się w pełni „dorosłą” wersją konta.

źródło: Bank Millennium