Niespodzianki dla klientów mBanku

Mbank poinformował swoich klientów o wprowadzeniu wielu nowości. W jego ofercie pojawią się nie tylko nowe karty debetowe i karta kredytowa, ale także możliwość płatności nową opaską MasterCard.

Z dniem 7 czerwca 2018 r. zmienimy cennik Twoich produktów i usług oraz tabele oprocentowania. Pojawią się nowości produktowe i duże zmiany w oszczędnościach – informuje mBank w komunikacie na stronie internetowej. Jednak co ważne, przeważająca część zmian zacznie obowiązywać dopiero 2 tygodnie później.

Zmiany w oszczędnościach
Największa rewolucja tyczy się produktów oszczędnościowych, które będą znacznie uproszczone. I tak, od 21 czerwca dotychczasowy rachunek eMax walutowy przekształci się w eKonto walutowe, a eMax plus w eKonto oszczędnościowe. Jak podkreśla mBank, parametry, czyli oprocentowanie i opłaty nadal pozostaną bez zmian. Wprowadzone zostaną również dwa progi oprocentowania zamiast czterech, a stawka maksymalna spadnie z 1% do 0,70%, w skali roku. Mbank udostępni jego posiadaczom, możliwość realizowania przelewów na dowolny rachunek.

…. w lokatach
21 czerwca znikną z oferty dwa produkty banku – rachunek eMax oraz powiązana z nim Lokata 3-dniowa. Co więcej, bank rezygnuje także z 2-miesięcznej Lokaty terminowej. W zamian wprowadzając Lokatę elastyczną, od 1 do 30 dni bez limitu wkładu. Jej stawka na depozycie będzie wynosić 0,5% w skali roku.

… a także dla klientów zamożnych
Roszady w nowych działaniach mBanku, nie ominą posiadaczy mKonta Aquarius Intensive, którego nazwa zostanie skrócona do mKonta Intensive. Dodatkowo wdroży trzy nowe karty do rachunku – dwie debetowe Mastercard Intensive i Visa Intensive oraz jedną kredytową, World Mastercard Intensive, a od 8 sierpnia przestanie wydawać kartę Visa Aquarius Świat, która zmieni nazwę na Visa Świat Intensive.

Ponadto od 21 czerwca nowi oraz obecni posiadacze rachunku będą mieli możliwość zrealizowania trzech darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu. Kolejne będą kosztować tylko 5 złotych. Przypomnijmy, że do 20 czerwca taka stawka obowiązuje już od pierwszej takiej transakcji.

Nowa opaska na rękę Mastercard
Bank udostępni możliwość wygodnego płacenia opaską na rękę, ale więcej informacji na ten temat przedstawi wkrótce. A już teraz mBank przygotowuje się do spełnienia ustawowego wymogu, nakładającego na banki przymus posiadania w ofercie konta podstawowego, z darmowym pakietem usług. Wszelkie zmiany cenowe eKonta PRP pojawiły się w cenniku. Jednak jak zaznacza – włączenie produktu do oferty będzie poprzedzone odpowiednią komunikacją na stronach internetowych instytucji. Podobną „rewolucja” obejmie kartę MasterCard Opaska.

Dodatkowo bank wydał komunikat, w którym ostatecznie zakończył program umożliwiający zbieranie punktów PAYBACK, przy dokonywaniu płatności kartą mBanku.

Mbank jest jedną z instytucji, które bardzo często odświeżają swoje cenniki i regulaminy. W poprzednim miesiącu wycofał z oferty mKonto Aquarius oraz zaktualizował regulaminy dotyczące kart debetowych oraz kart kredytowych.

źródło: Bankier.pl