Kongres 100 lat Polskiej Gospodarki 7 czerwca na GPW

W najbliższy czwartek, 7 czerwca, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Kongres 100 lat Polskiej Gospodarki, podczas którego z jednej strony przyglądać się będziemy osiągnięciom rodzimych przedsiębiorców w minionych epokach: II RP, PRL i III RP, ale również dyskutować będziemy na temat wyzwań jakie stoją przed biznesem i polityką gospodarczą kraju w najbliższych latach.

Udział w kongresie potwierdzili m.in. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Teresa Czerwińska, minister finansów, a także Jerzy Kwieciński minister rozwoju i inwestycji. Organizatorem wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita oraz Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet.

Kongres zostanie podzielony na cztery sesje, podczas których będą poruszane następujące zagadnienia:

– najmocniejsze polskie branże i specjalności, ile ma być państwa w gospodarce, a także do jakiego modelu gospodarczego zmierzamy.
– wyzwania przemysłu niskoemisyjnego, efektywne inwestowanie publicznych pieniędzy, inwestycje takie jak Centralny Port Komunikacyjny.
– energetyka i świat smart, Internet rzeczy – energetyczny Internet, elektromobilność – czyli jak Polska może dokonać tygrysiego skoku.
– mocne strony polskich firm, polskie specjalności nowoczesnej gospodarki, szanse na polską Nokię, Facebooka i Skype’a.

Na zakończenie kongresu wystąpi Jawiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Uczestnicy wydarzenia otrzymają ekskluzywny dodatek 100 najważniejszych postaci – 100 lat polskiej gospodarki, przygotowany specjalnie na Kongres.


źródło:www.rp.pl, fot. www.parkiet.com