Zmiany kadrowe w Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Businessman on blurred holding group of people 3D rendering

Krzysztof Wołowicz objął stanowisko głównego ekonomisty, a Lidia Roman funkcję managera ds. PR w Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego, która reprezentuje 60% rynku pożyczek pozabankowych w Polsce.

Krzysztof Wołowicz z wykształcenia jest ekonomistą, który od ponad 20 lat związany jest z rynkiem finansowym. Przez wiele lat pracował w Departamencie Skarbu Banku BGŻ, a ostatnimi czasy zatrudniony był jako główny ekonomista BPS TFI S.A. Jego specjalizacją są analiza makroekonomiczna gospodarki polskiej i światowej, prognozowanie głównych czynników makroekonomicznych oraz tworzenie analiz dotyczących rynku obligacji, rynku walutowego, a także rynków kapitałowych. Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem studium doktoranckiego w Kolegium Zarządzania Finansów SGH.

Z kolei Lidia Roman, swoją karierę zawodową rozpoczynała w dziale marketingu dziennika „Rzeczpospolita”. Przez wiele lat pracowała również w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor, w którym była rzecznikiem prasowym i dyrektorem Departamentu PR i Komunikacji Wewnętrznej. Ostatnio pracowała w agencjach: FleishmanHillard oraz Bridge, w których zajmowała się działaniami dla klientów z branży farmaceutycznej, finansowej i rynku pracy. Ukończyła wydział dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego
reprezentuje największe instytucje pożyczkowe w Polsce, jak: Provident Polska, Everest Finanse (Bocian) i Profi Credit. Jej zadaniem jest dbałość o zrównoważony rozwój sektora finansowego przy jednoczesnym podnoszeniu bezpieczeństwa konsumentów. Misją organizacji jest współdziałanie liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia sprzyjających uwarunkowań prawnych i edukacji finansowej konsumentów.

źródło: www.frrf.pl
fot. fotolia