Detaliczne karty debetowe PKO BP z funkcją wielowalutową

Wszystkie karty debetowe wydawane od początku czerwca do kont osobistych PKO Banku Polskiego mają funkcję wielowalutową. Do każdej karty – zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci mogą podpiąć rachunki w 7 walutach, a transakcje kartą w wybranych walutach rozliczać bez ponoszenia kosztów przewalutowania.

„Polacy coraz częściej podróżują i pracują za granicą. Potrzebują sposobu na wygodne, bezpieczne i tanie płatności. Zapewnia je karta wielowalutowa PKO Banku Polskiego, dzięki której nie musimy martwić się o odpowiednią ilość posiadanej gotówki i jej wymianę w kantorze. Oferta adresowana jest do osób podróżujących za granicę i dokonujących operacji kartą w walutach obcych lub korzystających z płatności walutowych przez internet. Dzięki nowej funkcji, transakcje mogą być rozliczane bezpośrednio z kont walutowych, a klient nie ponosi kosztów przewalutowania”- powiedział dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego PKO Banku Polskiego Paweł Placzke.

Do karty należy podpiąć 1 rachunek walutowy z oferty banku: w euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich, koronach duńskich, norweskich albo szwedzkich i rozliczać bezpośrednio w walutach transakcje kartowe.

Bez dodatkowych warunków
„Uruchomienie funkcji wielowalutowej nie zmienia zasad działania karty, nie trzeba też wymieniać obecnie posiadanej na nową. Tak samo, jak dotąd można nią płacić zbliżeniowo i tradycyjnie w sklepach stacjonarnych, w internecie i wypłacać gotówkę. Może być źródłem pieniądza dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych telefonem, również tych w walutach obcych. Po podpięciu konta walutowego karta automatycznie będzie rozpoznawać walutę, a bank rozliczy w niej transakcję” – czytamy w komunikacie.

Rachunki walutowe do karty można podpiąć samodzielnie w iPKO. Chcąc zasilić rachunki walutowe można skorzystać z kantoru internetowego PKO.

źródło: ISBnews