Święto Spółdzielczości Bankowej 2018

W czerwcu br. już po raz 21. odbędzie się Święto Spółdzielczości Bankowej. Tegorocznemu Świętu będzie towarzyszyć nowe hasło: „Z bankiem spółdzielczym – nowocześnie i bezpiecznie”, a rozwijanym tematem będzie edukacja w zakresie bezpiecznego obrotu bezgotówkowego.
Podobnie jak w latach poprzednich, Święto będzie organizowane na szczeblu centralnym oraz lokalnym. Uroczystą inaugurację wydarzenia zaplanowano na dzień 20 czerwca br. w Warszawie. Z kolei obchody lokalne, zgodnie ze Statutem KZBS, przypadają na dzień 24 czerwca br. – jest to jednak data symboliczna – obchody Święta mogą odbywać się przed i po niej, w dogodnym dla Państwa dniu.

Promocja sektora bankowości spółdzielczej
Święto stanowi idealną okazję, by włączyć się we wspólną promocję naszego sektora. Warto zauważyć, że udział w Święcie nie musi wiązać się ze znacznym kosztem ze strony banku (można oprócz zewnętrznej wizualizacji np. poprzez wywieszenie plakatów Święta w placówkach i/lub w wybranym dniu obsługiwać klientów w koszulkach z logiem Święta). Jego obchody mogą być również łączone z innymi ważnymi dla Państwa wydarzeniami. Liczy się idea, solidarność i jedność sektora oraz podjęcie działań zawierających akcent edukacyjny w zakresie bezpiecznego korzystania z obrotu bezgotówkowego.

źródło: KZBS