Orange Warsaw Festival po raz pierwszy z opaskami płatniczymi Mastercard

Już niebawem na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec startuje jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce – 11. edycja Orange Warsaw Festival, na której zagrają m.in. Florence + The Machine, Sam Smith, Dua Lipa oraz LCD Soundsystem. Dzięki Mastercard, który jest sponsorem i partnerem technologicznym tego muzycznego święta, festiwal będzie całkowicie bezgotówkowy, a jego uczestnicy po raz pierwszy będą mieli okazję korzystać z opasek płatniczych w technologii zbliżeniowej Mastercard.
W tym roku na terenie festiwalu będzie można płacić własnymi kartami płatniczymi, zbliżeniowo telefonem, a także silikonową opaską na nadgarstek z kartą przedpłaconą. Ta ostatnia metoda jest nowością na Orange Warsaw Festiwal, choć uczestnicy Open’er Festival znają ją już z dwóch ostatnich lat i wiedzą, jak wygodne są w plenerowych okolicznościach. Podczas ostatniej edycji gdyńskiego wydarzenia wydano ponad 19 tysięcy takich opasek. Oprócz nich i kart płatniczych, na Orange Warsaw Festival zakupy będzie można robić także w festiwalowej aplikacji, płacąc kartą online. Ta opcja pozwala skorzystać ze zniżki 10% i szybciej odbierać zakupione produkty. Wszystkie bezgotówkowe rozwiązania służą ułatwieniu i przyspieszeniu płatności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody uczestników wydarzenia.

Opaski dla wygody festiwalowiczów
Opaska pełni funkcję karty płatniczej, która po zasileniu, daje możliwość płacenia zbliżeniowo. Każdy użytkownik decyduje, czy chce zarejestrować swoją opaskę, dzięki czemu zyskuje dodatkowe możliwości.
Po zarejestrowaniu opaski na stronie https://opaska.alterart.pl/ można z niej korzystać w szerszym zakresie, także po zakończeniu Orange Warsaw Festival – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do 30 kwietnia 2020 r. Obejmuje to również nadchodzące wydarzenia muzyczne, na których również pojawią się opaski płatnicze Mastarcard, czyli tegoroczne edycje Open’er Festival oraz Kraków Live Festival.
Rejestracja opaski polega na podaniu podstawowych danych użytkownika. Po rejestracji otrzymuje on numer PIN karty, dzięki czemu będzie mógł wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 50 PLN. Będzie można również dokonywać zakupów w internecie, gdyż po zalogowaniu do profilu użytkownik otrzymuje dostęp do numeru karty umieszczonej w opasce oraz jej kodu CVV. Zarejestrowanie opaski daje też możliwość zarządzania kartą z poziomu serwisu internetowego oraz więcej opcji jej zasilenia – poprzez aplikację festiwalową, przelewem online lub przez transfer środków z innej karty płatniczej.
Płatności bezgotówkowe realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana.

Zamów opaskę online i odbierz na festiwalu
Festiwalowicze, którzy zdecydują się na płacenie opaskami zbliżeniowymi, mogą już teraz zamówić je na stronie https://opaska.alterart.pl/ i odebrać na terenie festiwalu, w dedykowanych punktach obsługi. Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z promocji: zamawiając opaskę online z wyprzedzeniem i jednocześnie zasilając ją kwotą minimum 50 PLN w terminie do 31 maja, można otrzymać dodatkowe doładowanie w wysokości 10 PLN. Warto się spieszyć, gdyż liczba opasek w tej promocji jest limitowana.
Natomiast uczestnicy ubiegłorocznego Open’er Festival, którzy zachowali i zarejestrowali otrzymane wtedy opaski płatnicze, będą mogli używać ich również na tegorocznym Orange Warsaw Festiwal.
Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora i partnera technologicznego festiwalu, firmy DiPocket, operatora kart umieszczonych w opaskach, a także Alter Art, organizatora Orange Warsaw Festival.

źródło: Mastercard